LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 13. 3. – 17. 3. 2017

Lyžařský výcvik OA Poruba se letos uskutečnil v lyžařském areálu Snowparadise Velká Rača na Slovensku.  Zúčastnili se studenti 2. a 3. ročníků, kteří měli zájem zdokonalit se v carvingovém lyžování  nebo se naučit základy jízdy na snowboardu. Ubytování jsme byli na chatě AVC blízko horní stanice lanovky na sjezdovce Dedovka. Počasí nám přálo kromě středy, ale i tak jsme si užili dostatek sluníčka i sněhu. Účastníci lyžáku měli možnost si vyzkoušet sjezdovky s různým stupněm obtížnosti  – Dedovku, Laliky nebo Margušku. Odpolední program byl vyplněn tematickými filmy a přednáškami – 1. pomoc a Bezpečnost na horách. Ve středu proběhlo odpočinkové odpoledne spojené s možností jízdy na bobové dráze a výstupem na Velkou Raču. Předposlední den se pak konaly závody ve slalomu na lyžích i na Předposlední den se pak konaly závody ve slalomu na lyžích i na snowboardu. Každý večer měli studenti jednotlivých skupin zábavný herní program. Celkově lyžařský výcvik proběhl v pohodě a všichni účastníci budou rádi vzpomínat na prožité dny.

J. Dorotíková