Krokus 2019

Studenti 3.C se 7.11.2019 opět, již po třetí, zapojili do projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.

Projektová hodina byla součástí ZSV. Hned na začátku si studenti formou krátkých referátů připomněli tuto irskou iniciativu sázení žlutých krokusů. Prostřednictvím PC techniky se podívali na minulé ročníky u nás ve škole i ve světě.

Pro ostatní čtenáře – žluté krokusy se vysazují, aby si lidé na celém světě připomněli jeden a půl miliónů židovských dětí a tisíce dalších, které zemřely během holocaustu. Žlutá barva symbolizuje žlutou hvězdu, kterou museli Židé během nacistické vlády nosit.

Po teorii nastoupila praxe a stejně jako v minulých obdobích hlavním organizátorem při sázení byl Jiří K. Studenti do připravených truhlíků sázeli cibulky krokusů.

Na začátku jara by měly krokusy vykvést a připomenout, že po nejstrašnějších okamžicích začíná nový život, který bude lepší než ten dosavadní.

Hosty byly a cibulky krokusů také zasadily Ing. Marie Katapodisová, RNDr. Marcela Kepáková a paní Lucie Tomisová, hospodářka školy, která celou akci fotografovala.

3.C a Mgr. Jana Kondeková
Fotodokumentace: Lucie Tomisová