Krajské kolo soutěže Ekonomický tým (23. 09. 2015)

V letošním školním roce se naše škola, tak jako v loňském roce, stala krajským organizátorem druhého ročníku této soutěže, která se konala 23. září 2015. Do soutěže se zapojilo 8 středních škol, jejichž zřizovatelem je krajský úřad.
Soutěž byla vyhlášena MŠMT a Asociací obchodních akademií. Soutěže se mohli zúčastnit žáci 4. ročníků studijních oborů „obchodní akademie“ a „ekonomické lyceum.

V první části soutěže zpracovávaly tříčlenné týmy studentů testy z oblastí profilových předmětů studovaných oborů: ekonomika, účetnictví, ICT a všeobecný přehled. Pracovali na počítačích v prostředí Moodle. Druhá část soutěže byla zaměřena na prezentaci odborného ekonomického tématu před komisí. Týmy studentů si v průběhu 30 min. připravovali prezentaci na téma: Můj podnikatelský záměr. Svou práci prezentovali před odbornou porotou, složenou z členů pedagogického doprovodu jednotlivých zúčastněných týmů.

Vítěz tohoto krajského kola postupuje do celostátní soutěže, jejímž pořadatelem v letošním roce je OA v Ústí nad Labem.

Děkujeme všem zapojeným školám a blahopřejeme vítězům.

Ing. Helena Svršková

Výsledková listina