Krajské kolo soutěže „Can you speak business English?“ 2017

Na začátku školního roku byly střední odborné školy z Moravskoslezského kraje přizvány na krajské kolo soutěže „Can you speak business English?“, které pořádá Obchodní akademie Přerov. Rozhodli jsme se této příležitosti využít a zkusit něco nového, a tak jsme v úterý 21. 11. s dvěma vybranými studenty 2. C vyrazili až do Přerova.

Soutěž byla výborně zorganizovaná, už za vstupním vchodem na nás čekali studenti, kteří nás přivítali a pomohli nám zorientovat se na jejich půdě. Po vyřešení všech organizačních záležitostí proběhlo oficiální zahájení, kterého se zúčastnilo vedení školy i zástupci Olomouckého kraje. Pak přišla na řadu ta nejdůležitější část, Dominika a Lukáše čekaly těžké úkoly a poslechová cvičení z oblasti obchodní angličtiny. Test byl náročný a do finále se ze 40 účastníku dostalo pouze 7 nejlepších.

Můžeme se pochlubit, že ve finálovém ústním kole jsme měli zástupce z naší školy. Lukáš Leibner z 2. C nakonec ve velké konkurenci obsadil krásné 6. místo. Tímto mu ještě jednou moc gratuluji.

Veronika Polachová

Fotogalerie