Karel Bažan – skvělý úspěch v Bruselu (18. – 20. 05. 2011)

Studenti naší školy se v listopadu 2010 zúčastnili celostátní soutěže „Drinks, life, emotion“, kterou pořádala v Ostravě na VŠB-TU vzdělávací organizace Junior Achievement . Hodnotila se tvořivost, nápaditost, originalita a dovednost prezentovat a obhájit svůj soutěžní námět, a to v anglickém jazyce. Karel Bažan (L3.B) v týmu společně se studenty z jiných SŠ z celé republiky získal 1. místo. Tento úspěch znamenal postoupení do soutěže mezinárodní.

Ta se konala v Bruselu ve dnech 18. – 20. 5. 2011. Náš student Karel Bažan zde naši republiku reprezentoval opravdu skvěle a se svými kolegy ze 4 dalších evropských zemí obsadil 1. místo, což byl opravdu vynikající úspěch. Karel byl po celou dobu soutěže velmi aktivní, dokázal se dobře prosadit ve svém týmu a choval se velmi profesionálně. Navíc kromě 1. místa si Karel se svým týmem odvezl i ocenění za nejlepší týmové logo soutěže.

Karlovi Bažanovi děkujeme za vzornou reprezentaci nejen naší školy, ale i celé České republiky.

Social Innovation Camp Brusel, 18. – 20. 5. 2011

Nezaměstnanost mladých lidí dosahuje v Evropě alarmujících čísel a proto vzali studenti odborných středních škol z 15ti evropských zemí svou budoucnost do vlastních rukou. V Bruselu na Social Innovation Campu 2011, pořádaného Junior Achievement-Young Enterprise Europe (JA-YE) a podporovaného společností Hewlett-Packard a General Electric, se snažili navrhnout způsoby řešení tohoto problému. 98 studentů rozdělených do 20ti mezinárodních týmů prezentovalo inovativní projekty zaměřené na snížení nezaměstnanosti mladých lidí.

Českou republiku reprezentovalo na soutěži 5 studentů – Natálie Komendová ze SŠHS Kroměříž, Veronika Havlištová z OA Liberec, Tomáš Voznička ze SŠ teleinformatiky Ostrava Poruba, Karel Bažan z OA Ostrava Poruba a Michal Klimek z OA Orlová. Ve finálové šestici nejlepších týmů soutěže se prezentovali Natálie, Karel a Tomáš. Karel Bažan se se svým týmem „Social Achievers Corporation” dostal až na příčku nejvyšší a kromě 1. místa si odvezl i ocenění za nejlepší týmové logo soutěže. Vítězný tým, složený ze studentů z Belgie, České republiky, Norska, Portugalska a Španělska, vytvořil projekt a připravil si prezentaci, která přesvědčila porotu složenou ze zástupců EU a podnikatelské sféry, že jejich nápad je vynalézavý, inovativní a proveditelný v reálném světě.