Informace k přihlášce ke vzdělávání

Informace k přihlášce ke vzdělávání
na šk. rok 2023/2024

PŘIHLÁŠKA

Možnosti získání tiskopisu přihlášky:

Podrobné vysvětlivky k tiskopisu přihlášky pro denní formu s růžovým podtiskem najdete na Vysvětlivky k přihláškám.pdf, MŠMT ČR (msmt.cz), komplexní informace k přijímacímu řízení jsou uvedeny na 2022_Celková informace k přijímacímu řízení na SŠ.pdf, MŠMT ČR (msmt.cz)

Důležitá upozornění k některým kolonkám přihlášky:

ČÁST A  Zpřesňující informace
Adresa pro doručování písemností z přijímacího řízení, pokud se nezasílají na adresu trvalého pobytu uchazeče (nebo pobytu v případě cizince) nebo datová schránka Písemnosti nezletilému uchazeči zasíláme na adresu zákonného zástupce. Zde vyplňte adresu pro doručování pouze v případě, pokud je jiná než adresa trvalého pobytu zákonného zástupce.
Doporučení školského poradenského zařízení pro úpravu podmínek přijímání ke vzdělávání  Uchazeči se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří Doporučení k přihlášce přikládají, škrtnou ne.

Kontakt na zákonného zástupce (telefon, e-mail) Uvádějte všechny kontakty na zákonného zástupce (raději na oba rodiče) uchazeče, zkontrolujte správnost jejich uvedení, měla by být aktuální minimálně po celou dobu přijímacího řízení.
Kontakt na uchazeče (telefon, e-mail) Uvádějte všechny kontakty na uchazeče (žáka), zkontrolujte správnost jejich uvedení, měla by být aktuální minimálně po celou dobu přijímacího řízení.
Jednotná zkouška 7) ano 8) ne 8) Škrtnete ne, zůstává ano – jednotnou zkoušku na naši školu konáte.
Termín školní přijímací zkoušky 9) Naše škola nekoná svoji vlastní školní přijímací zkoušku – nevyplňujte.

Konáme jednotnou zkoušku – její termín se nikde nevyplňuje.

Zkrácené studium   ano 8) ne 8) U naší školy škrtnout ano, zůstává „ne“ – nenabízíme zkrácené studium.
Podpis uchazeče Nezapomenout na vlastnoruční podpis uchazeče – žáka
Zákonný zástupce uchazeče 10) Uvádějte prosím toho zákonného zástupce, který bude řešit s uchazečem administrativu přijímacího řízení. Vyplňte  včetně data narození zákonného zástupce. Adresa trvalého pobytu zákonného zástupce se uvádí pouze tehdy, pokud je jiná než adresa trvalého pobytu uchazeče – žáka.
Nezapomenout na vlastnoruční podpis zákonného zástupce – rodiče.
Závěr o zdravotní způsobilosti ke vzdělávání Na studijní obory naší školy není vyžadováno toto potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti
ČÁST B
Chování a prospěch Vyplnění s následným ověřením ZŠ (zpravidla u žáků 9. roč.)

nebo

vyplnění s přiložením úředně ověřených kopií vysvědčení (u žáků starších, např. studentů 1. ročníků jiných SŠ) + podpis uchazeče do kolonky pro „Potvrzení opisu klasifikace“.

Jednu nebo druhou variantu označte dole křížkem.

(Cizinci, kteří nemají originální vysvědčení, jej dokládají formou čestného prohlášení.)

Součástí kritérií budou body za prospěch v 1. a 2. pololetí 8. roč. a 1. pololetí 9. roč.

Výjimku tvoří žáci, kteří absolvovali 8. roč. ve šk. roce 2019/2020. Ti získají body za prospěch v 1. pololetí 8. roč. a 1. a 2. pololetí 9. roč.

Listů příloh Uvede se počet přikládaných listů úředně ověřených kopií vysvědčení; počet listů Doporučení školského poradenského zařízení (PPP nebo SPC).

Uchazeči, kteří získali předchozí vzdělání mimo území ČR nebo uchazeči „cizinci“ přikládají rovněž žádost o prominutí přijímací zkoušky z českého jazyka, případně také žádost o konání přijímací zkoušky z matematiky v ukrajinském jazyce, doklad o dočasné ochraně, případně čestné prohlášení nahrazující vysvědčení.

Oboustranně vyplněnou přihlášku, ve které budete mít uvedeny obě střední školy v pořadí 1. škola, 2. škola, okopírujete nebo dvakrát vytisknete a poté se na obě podepíše uchazeč i zákonný zástupce. Stejně tak obě přihlášky na druhé straně – část B potvrdí základní škola razítkem a podpisem. Přihlášky jsou tedy identické. Pokud však jiná SŠ požaduje lékařské potvrzení či doložení výsledků soutěží apod., vztahuje se tento požadavek pouze k přihlášce, kterou budete podávat na tuto jinou SŠ.

Pro první kolo přijímacího řízení může uchazeč podat nejvýše 2 přihlášky.  Protože se přihláška podává na školu a na obor vzdělávání, a také na školu a na obor a na zaměření oboru, existuje možnost podat na naši školu obě přihlášky, každou ale na jiný obor nebo na stejný obor a různá zaměření (např. u oboru obchodní akademie). Na webových stránkách máte ukázky předvyplněných variant přihlášek.

Termín pro podávání přihlášek je do 1. března 2023:

• osobně ředitelce školy přes sekretariát:
pracovní dny 7:30-15:30 h

Na konci lhůty pro podávání přihlášek pak navíc i v odpoledních hodinách:

(po 14:00 h zvonit prosím dole na recepci)

pondělí 27. 2. 2023 8:00-17:00 h
středa   1. 3. 2023 8:00-17:00 h

• poštou (nejlépe „Doporučeně“) na adresu:

Obchodní akademie, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace:

Ing. Marie Katapodisová
Polská 1543/6
708 00  Ostrava-Poruba