Geografická projekce „Planeta Země 3000“ (01. 10. 2013)

Studenti tříd A 2.A, A 2.B, A 3.A a A 3.B se 01. 10. 2013 zúčastnili geografické projekce „Planeta Země 3000“ s pořadem Madagaskar, příběh pradávné Lemurie, zaměřený na současný život obyvatel ostrova Madagaskar, který je velmi těžký, protože Madagaskarská (Malgašská) republika patří k nejchudším státům světa. Studenti se také seznámili s endemickými rostlinami a živočichy, kteří žijí na ostrově a mnozí z nich se jinde ve světě nevyskytují, například lemuři, chameleoni, varani a jiná zajímavá zvířata. Z rostlin jsou to baobaby a další druhy, převážně sukulenty. Ekologické problémy země, problém dopravy, způsob vzdělávání a zajímavý přístup k posmrtnému životu činily tento pořad velmi poutavý. Filmový program byl zajímavý, proložený živými vstupy komentátorů a fotografiemi cestovatele Adama Lelka.

Mgr. Jolanta Dorotíková