Exkurze 3. ročníků v Komerční bance (18. – 20. 10. 2011)

Ve dnech 18. – 20. 10. 2011 se studenti 3. ročníků, oboru obchodní akademie a ekonomické lyceum zúčastnili exkurze v Komerční bance v Ostravě-Porubě. Studenti se seznámili se základními finančními produkty této banky. Pracovník banky studentům podal informace o současném vývoji na finančním trhu, o rozdílech mezi velkými bankovními domy a tzv. nízkonákladovými bankami a uvedl řadu námětů na zamyšlení, jak co nejlépe investovat finanční prostředky.

Ing. Helena Svršková

Se třídou A 3.B jsme byli 20.10 na exkurzi v KB v Ostravě – Porubě. Její zaměstnanec Patrik Šmíra nás provedl a seznámil s provozem banky. Pro nás pro studenty, to bylo velmi zajímavé, viděli jsme, jak banka ožívá před svým otevřením pro veřejnost a dozvěděli jsem se spoustu informací. Například jsme netušili, jak firmy odevzdávají večerní tržbu do banky, když je už v bance zavřeno. Díky této exkurzi již víme, že existuje tzv. noční trezor. Dozvěděli jsme se mimo jiné např. kolik stojí provoz bankomatu, proč jsou bankomaty plněny bankovkami s vyšší nominální hodnotou. Exkurze se nám líbila a doplnila výuku ekonomiky.

Studentka třídy A 3.B