Evropský den jazyků 2022

Každoročně si na naší škole připomínáme významný den – Evropský den jazyků, který vyhlásila Rada Evropy a který se slaví od roku 2001 vždy 26. září.
Letošní ročník tradičně zahrnoval aktivity, do kterých se studenti ve všech hodinách cizích jazyků zapojili.

• learn interesting facts abou European languages,
  • read „palindromes“,
  • enter the „Tongue twister“ competition,
  • according to the city signs, guess where the image was taken (and the language which is spoken there)
  • have fun with multilingual jokes
  • guess the celebrities and languages they speak
  • prostřednictvím „QR codes“ si přehráli zvukovou podobu mnoha slov evropských jazyků (nejčastěji znělo „Hello“)

Velký důraz kladli letos vyučující na motivační aspekt učení  – „Why we learn languages?/ Proč se učit cizí jazyky?“. Studenti se předháněli, kdo vymyslí „nejoriginálnější“ důvod…..posuďte sami, co je samotné ke studiu motivuje.

• to speak with friends
    • to understand the culture in foreign countries
    • to make new friends
    • to travel
    • to get a better-paid job
    • to communicate via social media
    • for online shopping
    • to watch films
    • to play online games
    • to read books
    • to find a girlfriend/boyfriend online 😊

Novinkou pro letošní rok bylo vyhlášení školního kola soutěže „T-SHIRT CONTEST 2023“ – soutěž o nejzajímavější design na tričko s tématikou EDJ (pro více informací link níže)
EDJ 2022_T-shirt contest 2023.pdf

Vítězné a všechny ostatní zajímavé návrhy se pošlou do Evropského centra moderních jazyků….třeba nějaký z OA zaujme evropskou porotu.

Obrazové a propagační materiály, které celoročně upoutávají pozornost studentů k tomuto dni, průběžně na nástěnkách ve vestibulu školy aktualizujeme….tak aby se studenti i návštěvníci školy seznámili s tím významným dnem. 😊

Věříme, že Evropský den jazyků 2023 bude stejně zábavný…i poučný, jako ten letošní.

Zorganizovala i zapsala: Mgr. Michaela Kubáčková