EKONOMICKÝ TÝM – 7. ročník krajského kola soutěže

V letošním školním roce, po roční přestávce z důvodu pandemie Covid, se naše škola opět stala organizátorem soutěže Ekonomický tým, která se konala 5. října 2021. Do soutěže se zapojilo 5 středních škol, jejichž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj.

Soutěž byla vyhlášena MŠMT a Asociací obchodních akademií. Zapojit se do této soutěže mohli žáci 4. ročníků studijních oborů „obchodní akademie“ a „ekonomické lyceum. Vítěz tohoto krajského kola postupuje do celostátní soutěže, jejímž pořadatelem v letošním roce je OA Písek. Soutěž letos zaznamenala změny, a to právě z důvodu epidemiologické situace probíhala on-line formou.

V první části zpracovávaly tříčlenné týmy studentů testy z oblastí profilových předmětů studovaných oborů: ekonomika, účetnictví, ICT a všeobecný přehled. Pracovali na počítačích v prostředí Moodl. Ve druhé části museli studenti zpracovat článek v předepsaném minimálním rozsahu na zadané téma.

Naši školu letos reprezentoval tým ve složení: Matoušková Klára ze třídy 4. B a studenti třídy 4. A Robenková Aneta a Fojtík Adam.

Naši studenti v krajském kole soutěže Ekonomický tým obsadili 2. místo

Děkujeme našim studentům za reprezentaci naší školy.