Daně a cla do škol

Dne 19. 10. 2022 tisková mluvčí Finančního úřadu pro Moravskoslezský kraj Ing. Petra Homolová představila na naší škole vzdělávací projekt ,,Daně a cla do škol“. Přednáška byla určena pro čtvrté ročníky oboru Obchodní akademie. Studenti byli seznámeni s činností finančního úřadu a jednotlivými územními pracovišti. Byl jim představen internetový odkaz – www.finfoveskole.cz , který přináší studentům přehlednou formou důležité informace ohledně daní, které lze využít nejen ke studiu, ale také v běžném životě. Cílem tohoto projektu je přiblížit studentům informace z oblasti daní i cel a osvětlit jim význam a účel jejich výběru. Během celé přednášky paní inženýrka vysvětlovala danou problematiku na názorných příkladech z praxe, což bylo pro studenty velmi zajímavé a přínosné.

Ing. Petra Sedlářová