Další úspěšná akce organizovaná Parlamentem dětí a mládeže města Ostravy!

Děkujeme za pozvání na Krajskou konferenci “Úspěšně do života”, která se uskutečnila 30. 11. 2018 v prostorách Střediska volného času Korunka.

Spousta středoškoláků je velice talentovaná a má většinu potřebných vlastnosti proto, aby ve svém budoucím kariérním životě uspěla. Mnohdy jim ovšem chybí znalosti k prosazení se na trhu práce. Právě na této konferenci měli studenti 4. ročníků příležitost se setkat s lidmi, kteří se ve věcech kariérního a osobního rozvoje orientují a dozvědět se od nich mnoho užitečných informací a rad do budoucna. Každý jsme měli možnost si vybrat dva z pěti workshopů se zaměřením na finanční gramotnost, práci v zahraničí, vlastní podnikání, mimoškolní aktivity, motivační dopisy, strukturovaný životopis a pohovory. V rámci konference jsme měli teplý oběd a občerstvení připravené studenty střední školy AHOL.

Ohlasy studentů:

Marek Profota – Nejvíc mě zaujala finanční gramotnost. I přesto, že studuji na naší škole, byl pro mne workshop přínosem. Lektorem byl Karel Kořený, autor deskové hry Finanční svoboda.

Nicolas Špaček – Celkově byla akce dobře organizovaná. Dozvěděl jsem se tam hodně informací o práci v zahraničí. Takže jsem spokojený.

Dalibor Kostka – Celá konference byla povedená a na jedničku. Moderátoři byli příjemní a dalo se je poslouchat. Hosté byli zajímaví. Škoda, že jsem nestihl více workshopů. Můj první workshop byl o vlastním podnikání: Lektor Stanislav Kursa má teprve 17 let, ale opravdu věděl, o čem mluví. Na všechny otázky ihned odpovídal, to bylo skvělé. Jako téma druhého workshopu jsem si vybral studium a práce v zahraničí. Anna Bennišová byla erudovaná (šlo vidět, že to prožila. Rozhovor s ní byl neuvěřitelně motivující. Druhý workshop mi dal mnohem více. Konferenci nemůžu nic vytknout. Prostě na takové akce by mělo chodit více studentů. Klobouk dolů 👏 před organizátory.

Lukáš Mech – workshopy, které jsem si vybral, byly velkým přínosem pro můj budoucí rozvíjející se život. Podnikání na střední škole už je dnes běžnou záležitostí.

Tato konference se uskutečnila za podpory partnerů, kterými je statutární město Ostrava, Středisko volného času Korunka a Moravskoslezský kraj, který akci finančně podpořil. Nad akcí převzal záštitu náměstek hejtmana pro školství, pan Stanislav Folwarczny.

Lea Prusková 4. B
moderátor konference