Čtvrťáci v Praze

Ve středu 4. září jsme s třídami 4.A a 4.C vyrazili krátce po šesté hodině ranní z Ostravy vlakem do Prahy. Po příjezdu a uložení zavazadel následovala procházka kolem nově zrekonstruované historické budovy Národního muzea, přes Václavské náměstí, přes Staroměstské náměstí se zastávkou u Pražského orloje, dále k řece Vltavě a končili jsme u Národního divadla. Po přestávce na oběd jsme absolvovali exkurzi v budově Národního divadla. V odpoledních hodinách jsme se ubytovali a večer následovala prohlídka Karlova mostu, Kampy a Malé Strany.

Čtvrtek jsme začali dlouhým přesunem přes celou Prahu, na Barrandov, konkrétně na exkurzi Barrandovských filmových studií. Jak to některým v kostýmech z pohádek sluší?  Brzké odpoledne jsme strávili na Petříně a ve večerních hodinách jsme se vraceli na Václavské náměstí do divadla Studio DVA, kde jsme shlédli moderní přestavení Bond/Medea s Janem Krausem a Ivanou Chýlkovou v hlavních rolích.

V pátek nás čekala exkurze na Letišti Václava Havla. Začínala na Terminálu 3, ze kterého běžně létají soukromé lety, ale podívali jsme se do celého areálu, včetně blízkosti odletové a příletové dráhy letadel. Seznámili jsme se také s hasičským zázemím letiště. Po krátkém obědě jsme ve dvě hodiny odpoledne odjížděli zpět do Ostravy.

Návštěva Prahy zase i tak trochu jinak, co říkáte?

Za čtvrťáky a kolegyně

Mgr. Miroslava Doleželová

Fotogalerie