Certifikát SCATE dokládající úroveň jazykových znalostí

Ovládat jakýkoliv jazyk, i český, je velmi důležité. Toto si uvědomuje stále více našich studentů v kontextu studia nebo požadavků pracovního trhu. A spolu s tímto vyvstává také potřeba disponovat certifikátem, který danou úroveň jazyka oficiálně potvrzuje.

Studenti 2. až 4. ročníků využili nabídky společnosti Scio a v průběhu 1. čtvrtletí školního roku se rozhodli podstoupit jazykovou zkoušku SCATE. V případě jejího úspěšného složení si následně doobjednávali certifikát. Protože je škola momentálně pro studenty uzavřená, čekají certifikáty na své držitele v bezpečí OA.

Další termín zkoušek se plánuje na březen 2021.

Studenti, kteří by si také rádi zkusili tento jazykový test a uvažují o zkoušce SCATE (jedna z možností, jak si ověřit své znalosti), najdou informace v následujícím textu:

SCATE je on-line test z anglického jazyka, který vychází z kategorií Společného evropského referenčního rámce pro jazyky a zkoumá znalosti každého testovaného individuálně.

Test má dvě části, měří základní jazykové dovednosti – čtení a poslech. Jednotlivé úlohy ověřují čtení a porozumění textu, porozumění mluvenému slovu, znalost gramatiky a slovní zásoby, schopnost orientace v základních konverzačních situacích.

Výsledkem je okamžité určení úrovně žáka na škále A0 až C1+.

Cena testu je 105 Kč a certifikátu 220 Kč.

Ukázka testu na : https://ib.scio.cz/Test?t=SCATE-demo&_ga=2.108538370.1286995876.1605596837-562661517.1599988577

Za předmětovou sekci cizích jazyků Vám přeji co největší úspěšnost u budoucích zkoušek.

Mgr. Jana Kondeková

Certifikát SCATE dokládající úroveň jazykových znalostí