Best in English 2016

Na konci listopadu se naši studenti zapojili do mezinárodní soutěže Best in English/Angličtinář roku.

Angličtinář roku je soutěž pro studenty středních škol a gymnázií ve věku 15-19 let. Její mezinárodní verze se jmenuje Best in English. Soutěž probíhá ve stanovený den online po celém světě. 6. ročník Angličtináře roku proběhl 30.11.2016, Best In English se na podzim konal podruhé.

Soutěž je pořádána pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a za pomoci českých úřadů i zastupitelských úřadů v zahraničí. Hlavním organizátorem je nezisková společnost Institut rozvoje kompetencí ve spolupráci s agenturou Czech-us, která už třináctým rokem umožňuje českým a slovenským studentům a mladým lidem cestovat, pracovat a studovat v několika zemích světa.

Soutěž je plně online a dostupná je pro studenty i školy zcela zdarma, bez jakéhokoliv poplatku. Na nejlépe umístěné studenty čeká zasloužený vánoční dárek v podobě mnoha věcných cen, výherce obdrží poukázku na měsíční jazykový kurz ve škole v Kanadě.

Soutěže se mohou bezplatně zúčastnit všechny střední školy, gymnázia a střední odborná učiliště, které nepocházejí ze země, kde je angličtina mateřským jazykem, a které dokážou nominovat nejméně 10 studentů pro účast v soutěži. Obtížnost testu je stanovena na úroveň B1 – C1 dle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky a časový limit na vyplnění testu je 60 minut. Vyhrává student s nejvyšším skóre, v případě shody rozhoduje o vítězství rychlost dokončení testu.

Informace a výsledky na bestinenglish.org

Mgr. Jana Kondeková