Beseda o aspektech členství v EU

Dne 15. 5. 2019 proběhla ve všech 2. ročnících beseda o Evropské unii. Diskutovat s žáky přijela absolventka naší školy, která pracuje od roku 2012 v Evropském parlamentu jako asistentka europoslance.

PhDr. Ladislava Pechová představila našim studentům svou bývalou žákyni, paní Vendulu Havlíkovou.

Po krátkém seznámení spojeném s profesním životopisem začala první část besedy. Paní Vendula rozdělila studenty do několika skupin a stanovila úkol – napsat 10 věcí, které dle studentů pozitivně či negativně ovlivňují naše členství v EU.

Studenti se ve skupinkách zamýšleli nad tématy míru, životního prostředí, ekonomiky, dvojí kvality potravin, nechyběly ani otázky z oblasti bezpečnost, zdraví či školství. Poté se o jednotlivých tématech hlasovalo. Ne vždy se studenti stoprocentně shodli na důležitosti dané problematiky.

Druhá část besedy byla vedena v angličtině a týkala se vědomostního kvízu. Studenti opět pracovali v menších skupinách a tři vítězné týmy byly odměněny nejen belgickou čokoládou.

Paní Havlíková přiblížila studentům svou náročnou práci velmi zajímavým i poutavým způsobem, beseda byla nejen poučná, ale i zábavná.

Mgr. Jana Kondeková
Fotogalerie Viktorie Velčovská, 2.C