Beanie 2022

Čtvrtek 15. září 2022 byl pro všechny první ročníky slavnostním dnem. Ve školní aule totiž proběhly Beánie. Žáci byli tímto ceremoniálem slavnostně přijati ke středoškolskému studiu.

Paní ředitelka ve svém proslovu promlouvala k žákům, ale i k přítomným rodičům.  Představila školu, která svou moderní výukou podporuje finanční a digitální gramotnost žáků. Pedagogickou práci má založenou na aktivních metodách, prvcích e-learningu, ale především na osobním přístupu k žákům. Zdůraznila význam potřeby motivace ke studiu, důležitost úspěchu a především také nezbytnost vzájemné pomoci žáků. Provedla výčet školních i mimoškolních aktivit, do kterých se mohou žáci během studia zapojit. Zmínila se také o benefitech pro studenty, jako je např. možnost získání mezinárodně platného certifikátu ECDL, který je současně uznávaný v rámci části praktické maturitní zkoušky. Věnovala se také jejich možnosti zapojení se do programu Erasmus+ formou zahraničních stáží. Nezapomněla ani na certifikáty jazykové, osvědčení právního systému Codexis a účetního software POHODA.  V závěru popřála prvákům hodně studijních úspěchů, zdraví a štěstí a ať stráví na naší škole krásná léta svého dospívání.

Pan Ing. Petr Klimša v roli třídního učitele třídy 1. C rovněž ze srdce promluvil ke své třídě, která je až na jednu žákyni třída chlapecká. Tito žáci si ke studiu zvolili technický obor Informační technologie. Role třídní učitelky ve třídě 1. A se zhostila paní Mgr. Eva Pražanová, která povede žáky oboru Obchodní akademie s rozšířenou výukou účetnictví a daní. A paní Mgr. Veronika Piterková se ujala třídnictví ve třídě 1. B oboru Obchodní akademie se zaměřením na informatiku. Obě měly rovněž ke svým žákům milé proslovy s využitím citátů. Třídní učitelé poté předali svým žákům pamětní listy jako vzpomínku na tento den.

K slavnostní atmosféře Beánií přispěla také její kulturní část, kdy student třídy 3. B Josef Krob zahrál na saxofon. Závěr patřil studentské hymně Gaudeamus igitur.