Studenti 1. A, 1. B a 1. C se v doprovodu vyučujících Mgr. J. Dorotíkové, Ing. A. Peříkové a Mgr. J. Kondekové ve dnech 25. 5. - 27. 5. 2026 zúčastnili vzdělávacího programu s názvem „Kde končí odpady“, který pořádá organizace OZO Ostrava pro střední školy. Tato akce se uskutečnila v rámci vzdělávání v oblasti EVVO. V programu se studenti seznámili s různými způsoby nakládání s odpady a porovnávali jejich klady a zápory. Diskutovali o možnostech ukládání a využití odpadu v místě bydliště. Na závěr vyplnili pracovní list, který pak společně rozebrali s lektorkou. Odnesli si tak nové poznatky o ekologii a významu správného třídění odpadu.
Zajímavá byla informace o REUSE CENTRU - Co je reuse centrum? Reuse centrum Ostrava, tedy centrum pro opětovné použití, je společným projektem města Ostravy a společnosti OZO Ostrava. Jedná se o nejbarevnější a největší reuse centrum v ČR. Je to pestrobarevný prostor plný nábytku, nádobí, hraček, bižuterie, obrazů, sportovních potřeb a dalších funkčních předmětů pro domácnost, které lidé věnovali, protože je již nepotřebují, ale chtějí jim dát druhou šanci. Všechny předměty jsou umyty, popřípadě drobně opraveny, symbolicky naceněny, rozřazeny podle barev do barevných zón a poslouží tak dalším lidem, kteří se je koupí.
Polská 1543/6; 708 00 Ostrava Poruba
+420 597 317 790 (sekretariát)
+420 597 317 794 (ekonomka, účetní)
IČO: 00602094