Vyhledávání na webu

Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze 1. ročníků do OZO

Exkurze 1. ročníků do OZO



Studenti 1. A, 1. B a 1. C se v doprovodu vyučujících Mgr. J. Dorotíkové, Ing. A. Peříkové a Mgr. J. Kondekové ve dnech 25. 5. - 27. 5. 2026 zúčastnili vzdělávacího programu s názvem „Kde končí odpady“, který pořádá organizace OZO Ostrava pro střední školy. Tato akce se uskutečnila v rámci vzdělávání v oblasti EVVO. V programu se studenti seznámili s různými způsoby nakládání s odpady a porovnávali jejich klady a zápory. Diskutovali o možnostech ukládání a využití odpadu v místě bydliště. Na závěr vyplnili pracovní list, který pak společně rozebrali s lektorkou. Odnesli si tak nové poznatky o ekologii a významu správného třídění odpadu.

Zajímavá byla informace o REUSE CENTRU - Co je reuse centrum? Reuse centrum Ostrava, tedy centrum pro opětovné použití, je společným projektem města Ostravy a společnosti OZO Ostrava. Jedná se o nejbarevnější a největší reuse centrum v ČR. Je to pestrobarevný prostor plný nábytku, nádobí, hraček, bižuterie, obrazů, sportovních potřeb a dalších funkčních předmětů pro domácnost, které lidé věnovali, protože je již nepotřebují, ale chtějí jim dát druhou šanci. Všechny předměty jsou umyty, popřípadě drobně opraveny, symbolicky naceněny, rozřazeny podle barev do barevných zón a poslouží tak dalším lidem, kteří se je koupí.

                                                                                              

 

Exkurze OZO
Exkurze OZO
Exkurze OZO
Exkurze OZO