2. A v “hasičárně”

V rámci posledního červnového týdne jsme s 2. A zavítali na exkurzi do hasičské zbrojnice v Porubě. Po celé Ostravě těchto hasičských sborů najdeme několik, tak aby při problému hasiči vyjeli co nejdříve.

Máme velké štěstí, že studentka naší třídy má tatínka hasiče, který nám tuto bezesporu zajímavou a užitečnou prohlídku zprostředkoval. Pan Kupka je zkušený profesionál, který nás obeznámil nejen s chodem hasičské zbrojnice, ale také s běžným programem a výcvikem hasičů.

Měli jsme možnost projít si celou budovu s výkladem, dostali jsme se do míst, kde hasiči cvičí, odpočívají, případně kde se stravují, ale samozřejmě jsme viděli i veškerou techniku, kterou pro svou práci používají. V garáži stojí tři velká auta a každé z nich má svůj speciální účel, jedno z nich je univerzální a vyjíždí nejčastěji. Hasiči z Poruby mají průměrně tři výjezdy denně, přičemž jednoho z nich jsme dokonce byli svědky. Auto musí do minuty a půl od vyhlášení poplachu opustit budovu, takže jde o opravdu rychlou akci, kterou jsme mohli s obdivem sledovat. Po skončení prohlídky jsme měli možnost využít jejich sportovní areál a zahrát si například beachvolejbal.

Hasiči mají psychicky i fyzicky velmi náročnou práci a zaslouží si náš respekt. Jsme moc rádi, že jsme dostali příležitost nakouknout do jejich pracovního procesu a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých, ale i užitečných informací. Exkurzi určitě doporučujeme i dalším skupinám. Porubští hasiči vás rádi provedou.

Veronika Polachová

Fotogalerie