Studenti studentům a Den poezie (2016)

Dne 16. listopadu 2016 si naši studenti ve spolupráci s Knihovnou na Vietnamské ulici připravili pro veřejnost literárně-dramatický pořad k 27. výročí „sametové revoluce“.

Studenti 3. ročníku si s vyučující CJL Mgr. B. Grebíkovou v pásmu připomněli události od roku 1939, kdy nacisté po pohřbu Jana Opletala zatkli tisíce studentů a uzavřeli české vysoké školy, přes tragické úmrtí Jana Palacha a Jana Zajíce v roce 1969 až po vylíčení listopadových událostí v roce 1989.

V rámci festivalu „Den poezie“ (žádný člověk není ostrov), který se každoročně odehrává v desítkách měst po celé České republice na počest narození Karla Hynka Máchy, jsme se my – studenti 2. ročníku zapojili také.

Vybrali jsme si básně spisovatele Radka Malého, přečetli jsme některé z nich, dokonce jsme část básní napsali křídou na chodník před knihovnou a snažili se obsah básní vyjádřit i výtvarně.

Na internetových stránkách www.denpoezie.cz jsme se dozvěděli např. o „Poezii pro čekající“, což je nový projekt o těch, kteří píší poezii všude tam, kde musejí na něco čekat, např. v nemocnicích, čekárnách u lékaře či na úřadě.

Celý odpolední program zpestřila svým monologem „Zamčená v pokoji“ Kristýna Hošťáková z 2. B. Její výkon ocenili všichni zúčastnění bouřlivým potleskem.

Už teď se těšíme na listopad 2017. Zapojíme se rádi znovu!

Studenti 2. a 3. ročníku