Ostrava fandí kontinentům – atletická olympiáda

V rámci projektu „Ostrava fandí kontinentům“ se dne 22. března 2018 vybraní studenti zúčastnili atletické olympiády v Atletické hale Vítkovice. Chlapci a dívky bojovali v těchto soutěžních disciplínách – skoku dalekém, hodu medicinbalem a běhu na 60 m. Mohli se také osobně setkat se světovou rekordmankou v hodu oštěpem Bárou Špotákovou. V atletické hale panovala bojová atmosféra, všichni přítomní se snažili předvést co nejlepší výkony.

Nejlepší výkony našich sportovců:

• Adam Folvarczný – 10. místo v hodu medicinbalem (14,60 m)
  • Matěj Prauss – 15. místo v hodu medicinbalem (13,95 m)
  • Marek Danyi – 17. místo v hodu medicinbalem (13,70 m)
  • David Novotný – 19. místo ve skoku dalekém (2,64 m)
  • Tereza Silvášiová – 17. místo ve skoku dalekém (2,14 m), 17. místo v hodu medicinbalem (10,43 m)
  • Kateřina Lubojácká – 8. místo v hodu medicinbalem (12,31 m)
  • Nikol Hlavenková – 12. místo ve skoku dalekém (2,17 m), 11. místo v hodu medicinbalem (11,17 m)
  • Trinh Than – 8. místo ve skoku dalekém (2,24 m)
  • Barbora Slívová – 12. místo ve skoku dalekém (2,17 m)

Celkově se náš tým chlapců ve složení F. Kawa, D. Novotný, J. Kuča, D. Vaněk, M. Danyi,
M. Prauss, A. Folvarczný, N. Špaček, J. Hrubý a T. Marek umístil na krásném třetím místě. Družstvo dívek ve složení K. Piskořová, S. Mojdlová, M. Kalejová, T. Silvášiová, K. Lubojácká, N. Hlavenková, K. Uličná, Trinh Than, V. Paskerová a B. Slívová obsadilo druhé místo z deseti zúčastněných středních škol. Gratulujeme za perfektní výkony a děkujeme našim sportovcům za vzornou reprezentaci.

Mário Tomica