KRKONOŠE 2018

Turisticko – ekologická exkurze do Krkonoš se uskutečnila 28.-30.5.2018 pro studenty 2.ročníků oboru obchodní akademie i v rámci předmětu geografie. Zúčastnilo se celkem 26 studentů v doprovodu Mgr.Dorotíkové a Mgr.Kofránkové.

Program byl nabitý a  a vzhledem k častým dopravním přestupům časově náročný. Vyrazili jsme ráno z Ostravy vlakem a jeli do České Skalice, kde jsme navštívili Ratibořice a Babiččino údolí. Vybraní studenti měli připravené informační výstupy k dané oblasti, se kterou nás vždy seznámili. Po absolvování zhruba 10km okruhu s prohlídkou všech zajímavých lokalit jsme vyrazili zpět na nádraží a cestovali do Pece pod Sněžkou, kde jsme byli ubytováni na horské chatě Žižkova bouda. Další den jsme měli naplánovaný výstup na nejvyšší horu Krkonoš a celé ČR Sněžku. Ráno jsme vyjeli lanovkou na Růžovou horu a odtud jsme šli pěšky na vrchol, kde prochází hranice s Polskem a stojí zde i česká chatička Poštovna s vyhlídkou. Poté jsme sestoupili dolů kolem Obřího dolu a vydali se přes krkonošská rašeliniště k další chatě, Luční boudě. Po krátké pauze jsme šli dál směrem k naší chatě, kam jsme došli v odpoledních hodinách. Večer jsme měli opékat buřty, ale zradilo nás počasí, tak proběhly soutěže a hry. Poslední den dopoledne jsme se vydali na Černou horu k vysílači a prošli jsme také Černohorská rašeliniště. Celkem jsme za 3 dny zvládli ujít 55km. Po krátkém rozchodu v Peci pak už následovala cesta domů.

J.Dorotíková

Postřehy studentů 2.B

Společně jsme se vydali s 2.A na turistický výlet do Krkonoš. Plni nadšení jsme vystoupali první den nekonečným svislým kopcem k chatě pod pražícím sluncem, třebaže jsme po skoro celodenním putování krajinou Babiččina údolí byli zesláblí a dehydrovaní. Když jsme v dáli uviděli obrysy chaty, vlila se nám poslední energie do žil a vyšlapali jsme k chatě.

Druhý alias pekelný den byl charakteristický pražícím sluncem a kyčle potřebovaly výměnu v nekončící poutí za poznáním krajiny. Na Sněžce byste zahlédli unavené studenty, avšak velice spokojené s výhledem kolem. Večer proběhl ve znamení her a pak jsme všichni spali jako zabití. Třetí den před odjezdem jsme byli tak smutní, že to končí, že jsme dobrovolně ušli o 3km více, než bylo v plánu. Výlet byl tak velmi vydařený a rádi bychom si ho zopakovali.

Účastnící akce z 2.B