EKONOMICKÝ TÝM 2016 (27. 09. 2016)

I letos se naše škola, stejně jako v předcházejících dvou letech, stala krajským organizátorem soutěže pro ekonomicky vzdělávané středoškoláky – Ekonomický tým. Do soutěže, která se konala 27. září 2016, se tentokrát zapojilo celkem 7 středních škol zřizovaných Moravskoslezským krajem.

Soutěž vyhlašuje MŠMT a Asociace obchodních akademií ČR jako dvoukolovou. Zapojit se do ní mohou žáci 4. ročníků studijních maturitních oborů „obchodní akademie“ a “ekonomické lyceum”.

V první části soutěže zpracovávaly tříčlenné týmy studentů testy na PC z oblastí profilových předmětů studovaných oborů: ekonomika, účetnictví, ICT a všeobecný přehled. Využívaly přitom prostředí Moodle. Druhá část soutěže byla zaměřena na prezentaci odborného ekonomického tématu před komisí. Jednotlivé týmy si v průběhu 30 min. připravovaly prezentaci na předem neznámé téma: “Kam po střední škole? Ekonomické zhodnocení možností absolventa obchodní akademie.” Hodnocení jejich výkonů se zhostila odborná komise ve složení: paní Mgr. Zuzana Bajgarová, místostarostka ÚMOb Poruba, paní Mgr. Marcela Bučková, která zastupovala Informační a poradenské středisko pro volbu povolání Úřadu práce v Ostravě a pani Ing. Dušan Tobiáš, ředitel pobočky Komerční banky, a. s.

Výsledky týmů studentů obchodních akademií z celého Moravskoslezského kraje byly na vysoké úrovni. Odborná komise konstatovala, že vzdělávání na odborných školách ekonomického zaměření je velmi kvalitní a navíc připravuje mladé absolventy i v oblasti dnes tak důležitých komunikačních a prezentačních dovedností.

Vítězným týmem byl náš domácí tým. Získal v letošním ročníku nejvyšší bodové ohodnocení a poprvé postupuje do celostátního finále soutěže, které proběhne 6. prosince na Obchodní akademii a SOŠ logistické v Opavě.

Studentkám vítězného týmu krajského kola – Dominice Hořínkové, Lucii Krejčí a Denise Vrbkové – srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci. Současně přejeme hodně štěstí ve finále soutěže.

Všem zapojeným školám děkujeme za vynaloženou energii a odhodlání podat co nejlepší výkon. Všichni zasloužíte pochvalu! Budeme se opět těšit na setkání s Vašimi mladšími spolužáky v příštím ročníku soutěže.