BESEDA O ASPEKTECH ČLENSTVÍ V EU

Dne 22. 5. 2018 proběhla ve všech 2. ročnících otevřená beseda o pozitivech i problémových oblastech Evropské unie. Diskutovat s žáky přijela absolventka naší školy, která pracuje od roku 2012 v Evropském parlamentu jako asistentka europoslance.

Žáci se zajímali o životní prostředí, ceny různých komodit na evropském trhu, o bezpečnost v Evropě i ve světě, o možnost cestování a pracovní uplatnění v zahraničí.  Dotkli se rovněž osobní zkušenosti paní asistentky v otázce vzdělání, významu jazykového vybavení pro pracovní kariéru i život v rámci EU. Zamýšleli se nad prioritou životních hodnot.

Ti nejlepší byli odměněni čokoládou za správné odpovědi na kvízové otázky z oblasti vědomostí o EU. A jak se vyjádřila jedna ze zúčastněných studentek Dominika Bedrunková:  „ … Beseda se mi velmi líbila, byla zajímavá, zábavná a poučná. Se spolužáky jsme měli jedinečnou možnost dozvědět se podrobnosti o práci v Evropském parlamentu přímo od člověka, který tam pracuje. Myslím, že pro nás všechny byla tato akce přínosem a rozšířila náš všeobecný přehled.“