12. ročník soutěže v účetnictví Má dáti dal

Celostátní soutěž z účetnictví 2018

Ve dnech 24. – 25. 1. 2018 se uskutečnil 12. ročník celostátního kola soutěže v účetnictví  MD – DAL. Organizátorem soutěže je Soukromá vysoká škola ekonomická  Znojmo. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 45 obchodních akademií.

Studenti své znalosti prokazují ve dvou soutěžních dnech. První den píší soutěžící čtyřhodinový písemný test, ve kterém prokazují účetní znalosti z jednotlivých účetních oblastí. Druhý den studentky čekal elektronický test. Pro soutěžící tento test znamená maximální soustředění a řadu záludností, především v podobě vícečetných odpovědí.

Naši školu reprezentovaly studentky třídy 4 B. – Andrea Kitschková a Andrea Kalusová. Studentky se umístily v této náročné soutěží ve druhé polovině soutěžících. Děkujeme studentkám za vzornou reprezentaci školy.

Ing. Helena Svršková